Kliknutím zavřít
Kliknutím zavřít
Reklama
http://www.prekvapivaerekce.cz / Zdraví /  / 1+1 zdarma Děrované brýle Sport s pouzdrem a publikací o děrovaných brýlích
foto
1+1 zdarma Děrované brýle Sport s pouzdrem a publikací o děrovaných brýlích
Zařazeno do kategorie:

Výrobce, příp.dovozce:

Skladová dostupnost:
Nyní nedostupné
Cena 1190 Kč
ID zboží 002458
 
Sdílet produkt:                

Související hesla:
Brýle, Děrované brýle, Zdravotní pomůcky, Zdraví

Parametry:

Děrované brýle Sport

Děrované brýle  - relaxace a trénink Vašich očí
Umělé světlo, televize, práce s počítačem a mnohé další faktory nepříznivě ovlivňují naše oči. Stále více přibývá lidí s problémy a vadami zraku. Optické brýle nebo kontaktní čočky nám sice ostrý zrak do jisté míry vrátí, ale většinou neřeší podstatu problému. Naopak, oko si na jejich podporu zvykne a oční svaly "zleniví", čímž se problém dále zhoršuje. Jednostranné namáhání očí k tomu přidá své. Otázka přirozené relaxace očí a tréninku očních svalů je proto pro stále větší počet lidí čím dál tím důležitější. 

Co jsou děrované brýle ?

Děrované brýle mají místo skleněné čočky tmavou plochu z umělé hmoty, ve které jsou vyvrtány kónické dírky. Tato perforace způsobí, že paprsky světla jsou souběžně usměrněny a zasáhnou přesněji sítnici oka. Téměř ostrý obraz stimuluje mozek a oči, aby použily pro konečné zaostření oční svaly. Strnulost očních svalů, která se pro mnohé s z nás stala již druhou přirozeností, je tak prolomena a oční svaly se trénují. Výzkumy také ukázaly, že děrované brýle také zlepšují schopnost mozku vyhodnotit přijímaný obraz. I když oko nevidí zcela dobře, mozek dokáže chybějící části puzzle sám doplnit a výsledný obraz je dobrý.

Zkušenosti s děrovanými brýlemi  ukazují, že jejich pravidelné používání má velmi pozitivní účinky, nezávisle na druhu a rozsahu vady oka. I lidem bez oční vady pomáhají děrované brýle uvolnit a trénovat oční svalstvo, např. při chronickém vypětí očí při práci s počítačem nebo při činnostech, které vyžadují vysokou vizuální koncentraci.

Jak používat děrované brýle ?

Děrované brýle můžete nosit tak často a tak dlouho, jak chcete. řiďte se dobrým pocitem relaxace Vašich očí. Denní trénink v rozsahu 15 - 40 minut se ale v praxi ukázal jako optimální. Pokud jste krátkozrací, dívejte se děrovanými brýlemi spíše na dálku, např. používejte je při procházce nebo dívání na televizi. Pokud jste dalekozrací, používejte je spíše na blízko, např. při čtení nebo při práci s počítačem.

Coby účinky pro Vaše oči? mohou děrované brýle zpočátku způsobit, že Vás - jako po každém nezvyklém tréninku - budou lehce bolet oční svaly. V tomto případě brýle sundejte a příští den je noste kratší dobu, kterou budete postupně zvyšovat. Dopřejte očím čas si na děrované brýle zvyknout. Začněte jen 5 minutami denně a pomalu dávku zvyšujte až dosáhnete 40 minut.

Zpočátku mohou také nastat optické iritace. Pokud se tak stane, ?objíždějte? očima kontury pozorovaného předmětu, nebo mrkejte tak dlouho, až se Váš mozek přestane starat o nezvyklou ?mříž před očima?.

Po dosažení denní dávky 40 minut lze během 1-2 měsíců očekávat výsledky. Tyto mohou spočívat ve zlepšení nebo i dokonalého vyléčení Vaší krátko- nebo dalekozrakosti !

Mnozí odborníci jsou přesvědčeni, že děrované brýle jsou mnohem účinnější než speciální cvičící techniky jako např. Batesova metoda. Pokud je však budete kombinovat, budou výsledky o to lepší.

Po dosažení kýženého cíle doporučujeme nosit děrované brýle  aspoň 1-2 x týdně, abyste si tento stav byli schopni udržet.
Dobré nápady jsou jednoduché

Upozornění: Děrované brýle zčásti zužují Váš úhel vidění. Navíc eliminují tzv. stereo-efekt: Levé a pravé oko vidí z mírně odlišné perspektivy - mozek si z těchto dvou obrazů "spočítá" prostorový obraz okolí. Tento prostorový obraz při používání děrovaných brýlí chybí. Z bezpečnostních důvodů je proto nepoužívejte při řízení motorových vozidel a jiných potenciálně nebezpečných činnostech. Odfiltrují také část světla, požívejte je proto je při dostatečném osvětlení. Noste je zpočátku jen ve známém prostředí.

Důležité upozornění pro oční pacienty
Pokud si nejste jistí, zda můžete děrované brýle nosit, konzultujte svého očního lékaře. Osoby trpící glaukomem (zeleným zákalem), nesmí v žádném případě děrované brýle používat !!! Děrované brýle  nejsou zdravotním prostředkem.

Praktické výhody děrovaných brýlí

automaticky trénují Vaše oční svalstvo
pomáhají při relaxaci očí po namáhavých činnostech
způsobí ca. 50%-ní zklidnění sítnice oka
výborně použitelné i jako sluneční brýle ( propouštějící celé spektrum světla)

Přejeme Vám hodně úspěchů a pohody s děrovanými brýlemi!

K brýlím je dodáváno textilní pouzdro se zdrhovací šňůrou a návod k používání.

Upozornění pro používání - s brýlemi manipulujte opatrně (materiál - plast) a to zejména zpočátku než se trochu ochodí.

Obsah balení: brýle, pouzdro a návod

Obsah návodu: Jak používat děrované brýle, Historie děrovaných brýlí, Jak děrované brýle fungují, Jak udržovat oči zdravé, Oční cviky, Nejčastěji kladené otázky

Obrázky:

foto 

Související produkty:

foto
1190 Kč
/ Nyní nedostupné
Tento typ brýlí je velikostně na menší hlavu - nebo ho lze na ...
 
foto
990 Kč
/ Nyní nedostupné
Tento typ brýlí je přes celé zorné pole, takže oči nejsou ...
 
foto
1090 Kč
/ Nyní nedostupné
Nenápadné brýle oválného tvaru k běžnému nošení....
 
foto
1190 Kč
/ Nyní nedostupné
Elegantní tvar těchto brýlí sluší ženám i mužům. (rám ...
 
foto
50 Kč

/ Skladem
Všechno, co potřebujete vědět o děrovaných brýlích. V malé ...
 
Reklama